בניית בריכה מבטון

בניית בריכה מבטון – כמה זה עולה ומהן החלופות?

מבין כל סוגי הבריכות, בניית בריכה בטון היא היקרה ביותר, אך גם העמידה והיוקרתית מבין כל הבריכות. לבריכת הבטון יש שלושה יתרונות בולטים, העיצוב, הגמישות והעמידות. הבריכות עמידות, אפשר לעצב אותן בגדלים שונים ובצורות רבות וליצור יצירת אומנות מיוחדת ומקורית בחצר.

בניית בריכה מבטון – מהן החלופות

כל בניית בריכה קבועה דורשת אישורי בנייה מהרשות המקומית. הליך קבלת האישורים יכול להימשך גם מספר חודשים ולאחר סיום בניית הבריכה תגבה הרשות המקומית תשלום ארנונה נוסף עבור הבריכה.

בניית בריכה מבטון היא הבריכה האיכותית ביתר, אך גם היקרה ביותר. גוף הבריכה עשוי מחומר הבטון והציפוי של הבריכה עשוי מפסיפס או מקרמיקה. ציפוי הבריכה מעניק מראה יוקרתי ואסתטי לבריכה.

משך הבנייה של בריכה מבטון יכול להימשך מספר חודשים. את בניית הבריכה יש להפקיד בידי בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון בתחום. בנייה חובבנית של בריכת שחייה מבטון תגרום לבעיות רבות באחזקת הבריכה ולהוצאות כספיות גבוהות.

בריכת פיברגלס היא אחת החלופות לבריכת שחייה העשויה מבטון. היתרון של הבריכה העשויה מפיברגלאס הוא ההקמה המהירה, רק מספר ימים בודדים. גם עלות ההקמה זולה הרבה יותר מאשר בריכה העשויה מבטון. לבריכת הפיברגלס יש חיסרון בולט והוא איכות הבנייה. בריכה פיברגלס ממוצעת מחזיקה מעמד רק כעשר שנים בלבד.

בריכה מתועשת היא איכותית יותר מאשר בריכה העשויה מפיברגלס, אך פחות טובה ועמידה מבריכת בטון. הבריכה המתועשת מצופה ביריעות פי. וי. סי. שאותן יש להחליף בכל מספר שנים. משך ההקמה של הבריכה קצר, במשך שבועיים בלבד, גם עלות ההקמה זולה יותר מבריכת בטון והיא מאפשרת טיפול יעיל ומהיר במקרים של נזילות או רטיבות. החיסרון בבריכה המתועשת הוא הגודל, בדרך כלל אי אפשר לבנות בריכה גדולה יותר מאשר בשטח של עשר מטר מרובע.

בניית בריכה מבטון – מהם העלויות

בניית בריכת בטון היא היקרה ביותר מכל סוגי הבריכות האחרות. זהו תהליך ארוך, מורכב ויקר. המחיר ההתחלתי של בניית הבריכה יכול להגיע למאה שלושים אלף שקלים והוא עולה בהתאם לגודל הבריכה ולתוספות שונות המותקנות בבריכה.

המחיר של בניית בריכת שחייה מפיברגלס מתחיל מארבעים וחמישה אלף שקלים ויכול לעלות בעוד עשרת אלפים או עשרים אלף שקלים, בהתאם לדרישות הייחודיות.

מחיר בניית בריכה מתועשת מתחיל בחמישים וחמישה אלף שקלים בממוצע ועשוי להגיע עד למחיר של בין שמונים אלף שקלים למאה אלף שקלים.